Lokomotywazdrowia.pl

Higiena pacjenta

07-12-2018

W przypadku osób, które posiadają całkowicie lub w znacznym stopniu ograniczoną mobilność zapewnienie czystości i higieny osobistej to jeden z najważniejszych elementów opieki. Prawidłowo wykonana toaleta zwiększa komfortu i pozytywnie wpływa na samopoczucie chorego. Daje również pozytywne efekty w profilaktyce zakażeń odleżyn poprawiając funkcje skóry: krążenia, a także przez usunięcie złuszczającego się naskórka, bakterii, kurzu oraz wydzieliny gruczołów potowych i łojowych - oddychania.

Tradycyjna kąpiel chorego w łóżku jest dość skomplikowanym przedsięwzięciem i pociąga za sobą szereg często nieprzyjemnych a nawet niebezpiecznych konsekwencji. Od zwykłego zmoczenia, zalania łóżka, poprzez kontakt pacjenta z bakteriami znajdującymi się w wodzie i stosowanie gąbek wielorazowych, nieprawidłowa dezynfekcja misek. Także środki, które uzywamy do mycia są wazne. Mydło wysusza skórę i sprzyja powstawaniu otarciom, które mogą prowadzić do zakażeń.

W sklepie LOKOMOTYWAZDROWIA.PL są dostępne rozwiązania ułatwiające codzienną toaletę osób z ograniczona mobilnością. Zapewniają komfort i bezpieczeństwo zarówno pacjentom jak i ich opiekunom.

Jednorazowe myjki zostały stworzone z myślą o pacjentach obłożnie chorych z niewielką lub zerową mobilnością, którzy wymagają pomocy w wykonywaniu czynności higienicznych.

 

Myjki aktywowane wodą

Gabki i rękawice wykonane w 100% z włókien poliestrowych nasączonych mydłem o neutralnym PH. Są stosunkowo tanie i łatwe w użyciu. Do aktywacji wystarczy niewielka ilość wody. lekko chropowata powierzchnia delikatnie masuje skórę i poprawia krążenie. Myjki:

 

 • Cleanet Napa - gąbka jednostronnie nasączona żelem myjacym dostępna w największych opakowaniach 24 szt. 
 • Cleanet Plus  - grubsza niż Cleanet Napa gabka obustronnie nasączona żelem
 • Higiemed - fakturą jest najbardziej zbliżona do klasycznych gąbek. 
 • Gantnet 90g - wygodna w użyciu rękawica. Z jednej strony znajduje się nasączona żelem myjącym gabka, z drugiej włóknina.
 • Gantnet Plus - Dwustronna rękawica do mycia.
 • Ninonet - pierwszy produkt na rynku przeznaczony dla niemowląt oraz małych dzieci. Dzięki specjalnej technologii ultra miękkich włókien myjkę można stosować nawet na najbardziej delikatnej skórze bez ryzyka jej podrażnienia

 

 

 

 

 

 

 

 

Myjki, które można stosować bez użycia wody

Stanowią skuteczną i nowoczesną alternatywę dla klasycznej kąpieli z wodą u mydłem. Duże, miękkie i delikatne chusteczki zostały opracowane przez specjalistów w taki sposób, by zapewnić maksymalną wydajność oczyszczania, bez wpływu na integralność skóry. Myjki te mozna podgrzewac w mikrofalówce, zwiększając komfort pacjenta w trakcie mycia. 

 • Oasis Bedbath - miekkie ściereczki nie wymagają namaczania ani spłukiwania. Umożliwiają wykonanie pełnej lub częściowej toalety u pacjenta bez konieczności użycia wody i mydła. 
 • Octenisan wash mitts - rękawice do mycia i pielęgnacji skóry i włosów. Dzięki zawartości dichlorowodorek oktenidyny mają właściwości odkażające i moza je stosować przy zakażeniach MDRO (bakterie wielooporne)

 

ROZKŁAD JAZDY

Kupuj
bezpiecznie

 • Płatność
  kartą, przelewem lub
  za pobraniem
 • Pomoc konsultanta
  pn-pt: 7:30 - 16:30
 • Darmowy transport
  powyżej 500 zł brutto
 • Superszybka dostawa
  nawet w 24h

Szukasz czegoś czego nie ma w lokomotywie?